czwartek, 17 maja 2012

im gonna live my life


 W dzisiejszym świecie, a szczególnie w dzisiejszej Polsce musimy uważać na to, aby nie unieść się ponad przeciętność. Nie wyprzedzać ludzi, stać z boku i się przyglądać, żadnych działań. Zlepieni w szarą masę tłumu. Jeśli zaczynasz odbiegać od reszty kamieniują Cię słowami, przed monitorami komputera, pożerając kolejne kalorie, drapiąc pryszczate tyłki swoją głęboko zaszczepioną zawiść usprawiedliwiają ogólnym prawem do krytykowania. Utrzymujesz się dzielnie na górze, a szary, nudny tłum rozkopuje Twój grunt, zaczynając od samego dna, zaczynając od miejsca, gdzie znajduje się ich najwięcej. Zaprogramowane na niszczenie tego co udało Ci się osiągnąć. Zbyt często jednak nie wiemy, że tymi ludźmi bywają nasi przyjaciele, codziennie uśmiechnięci i serdeczni... 
m. Dominika
fot. ja

9 komentarzy:

 1. nuta prawdy to za mało... skomponowałaś cała melodie prawdy w tych słowach! pozdrawiam(noname-rap.blogspot.co

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka piękna fotografia! Co do posta - zgadzam się. Inność, chęć zrobienia czegoś więcej, wyróżnienia się jest piętnowana, ale myślę, że teraz i tak jest coraz lepiej. Może kiedyś przyjdzie taki czas, że wreszcie każdy będzie bez obaw mógł pokazać kim jest i nie kryć się z tym.
  M.

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystko przez ludzką zazdrość, która zawsze była i będzie. ważne, by nie oglądać się na innych i żyć tak, jak się chce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie tylko w Polsce tak jest , uwierz mi :) . W mojej szkole mogą się ciebie czepiać za to ,że codziennie masz inną grzywkę (raz na bok , raz do góry itp. ..) .
  Śmiejecie się ze mnie, ponieważ jestem inny, a ja śmieję się z was, ponieważ wszyscy jesteście tacy sami. J.D

  OdpowiedzUsuń
 5. zakochałam się w zdjęciu! *.* jest strasznie magiczne! Co do notki się zgadzam, ale w większości u niektórych przemawia po prostu zazdrość. Zapraszam do siebie przy okazji http://itssoridiculous.blogspot.com byłabym wdzięczna za dodanie mnie do obserwowanych, skomentowanie, czy polecenie mojego bloga. Z góry wielkie dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. super ;) obserwuje i licze na to samo

  OdpowiedzUsuń
 7. zdjęcie jest przecudowne :) czy ja wiem, faktycznie w Polsce gdy stajemy się lepsi czy czymś się wyróżniamy zaraz pojawiają się niemiłe komentarze itd. ale to głównie dlatego, że jesteśmy narodem, który kieruje się stereotypami. Jednak te młodsze pokolenia odchodzą od założenia 'inny=gorszy', co było normalne dla naszych babć czy dziadków. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. święte słowa :) dziś takie wartości jak miłość, przyjaźń, szczerość i pokora nie istnieją! Każdy dzień to kolejna walka..
  Zapraszam do siebie i proszę o wsparcie, gdyż dopiero zaczynam prowadzić bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 9. super zdjęcie i super post ;) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń